← Strona Grupy PFR

Kariera

Dołącz do zespołu PFR Ventures

Buduj z nami polski ekosystem innowacji

Polski rynek venture capital rozwija się w przyspieszonym tempie. W roku 2021 w polskie innowacyjne spółki zainwestowano ponad 3,6 mld PLN. Wyszliśmy z fazy niemowlęcej: coraz więcej polskich spółek zbiera finansowanie w Seriach A, B i późniejszych. Widzimy też coraz większe zainteresowanie międzynarodowych funduszy venture capital, a polskie zespoły coraz odważniej inwestują coraz większe kwoty.

Pobudzamy też lokalne zespoły zarządzające private equity i zapewniamy sobie ekspozycję w najlepszych funduszach międzynarodowych. W ostatnich latach zainwestowaliśmy ponad 600 mln PLN w fundusze PE.

W 2021, nasi analitycy współpracujący z funduszami VC, mogli przyjrzeć się ponad 100 transakcjom, które odpowiadały za 20% kapitału zainwestowanego w tym roku.

📊 Szczegółowe dane na temat kondycji polskiego rynku VC znajdziesz w sekcji Raporty

PFR Ventures umożliwia zdobycie wiedzy i praktycznego doświadczenia z obszarów inwestycji venture capital i private equity. Doceniają to polskie i międzynarodowe fundusze oraz najlepsze firmy consultingowe. To właśnie tam trafiają nasi alumni.

Aktualnie poszukujemy

Filtruj po:
  • Stanowisko
  • Lokalizacja
  • Spółka
  • Forma zatrudnienia
  • Data ważności
  • Analityk/-czka Inwestycyjny/-a lub Associate Warszawa PFR Ventures umowa o pracę 31 marca 2024

    • Lokalizacja Warszawa
    • Spółka PFR Ventures
    • Forma zatrudnienia umowa o pracę
    • Data ważności 31 marca 2024

    Główne zadania:

    • Wspieranie Zespołu przygotowującego i przeprowadzającego nabór ofert dla zespołów zarządzających i inwestorów, w wyniku których tworzone będą fundusze VC, w tym:
      a. Opracowywanie warunków i dokumentacji zasad naboru oraz wyboru ofert;
      b. Dokonywanie oceny ofert zespołów zarządzających i inwestorów ubiegających się o
          utworzenie funduszu VC wspólnie z funduszami zarządzanymi przez PFR Ventures (m. in.
          badanie biznesplanów, strategii inwestycyjnych oraz due diligence funduszy VC);
      c. Przygotowywanie negocjacji warunków umów o utworzenie i zarządzanie funduszem VC          i doprowadzenie do ich zawarcia.
    • Wspieranie Zespołu podejmującego działania na rzecz doprowadzenia do utworzenia funduszy kapitałowych współfinansowanych przez PFR Ventures, zgodnie z ustaleniami umów o utworzenie i zarządzanie funduszem VC;
    • Wspieranie sprawowania nadzoru właścicielskiego nad działalnością funduszy VC, w tym poprzez terminowe i właściwe jakościowo pozyskiwanie informacji;
    • Monitorowanie działalności funduszy portfelowych VC, współfinansowanych przez fundusze zarządzane przez PFR Ventures w zakresie zgodności ich działania z postanowieniami umów o utworzenie i zarządzanie funduszem VC oraz raportowanie zdarzeń z ich działalności;
    • Raportowanie do Dyrektora Inwestycyjnego o przypadkach naruszenia przez fundusze VC, przepisów prawa lub postanowień umów inwestycyjnych;
    • Sporządzanie analiz i rekomendacji dla Dyrektora Inwestycyjnego związanych z realizacją umów o utworzenie i zarządzanie funduszem VC;
    • Formułowanie rekomendacji dla Dyrektora Inwestycyjnego w zakresie funkcjonowania funduszy VC, w którym inwestorem jest lub może zostać PFR Ventures;
    • Zapewnienie informacji źródłowych oraz terminowe i właściwe jakościowo sporządzanie raportów, zestawień, analiz itp. niezbędnych do realizacji obowiązków PFR Ventures wynikających z przepisów prawa oraz zawartych umów o zarządzanie powierzonymi środkami w celu utworzenia funduszy VC;
    • Wykonywanie innych zleconych prac, związanych z realizacją zadań PFR Ventures.

    Oczekujemy:

    • Wykształcenia wyższego;
    • Znajomości procesu inwestycyjnego na rynku niepublicznym (VC lub private equity);
    • Znajomości KSH;
    • Biegłej znajomości języka angielskiego.

    Mile widziane posiadanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie teoretyczne np. CFA, doradca inwestycyjny, makler, ACCA.

    Oferujemy:

    • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
    • pakiet prywatnej opieki medycznej;
    • system kafeteryjny mybenefit;
    • wpłata pracodawcy do PPK aż 4%;
    • profesjonalny system szkoleń oraz wsparcie merytoryczne w Grupie PFR;
    • udział w ambitnych i innowacyjnych projektach;
    • przyjazne środowisko pracy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji (list motywacyjny oraz CV) podając w temacie numer referencyjny i nazwę stanowiska klikając:

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami.

    Prowadzący proces rekrutacji zapewniają poufność.

PFR Ventures w liczbach

>500

inwestycji VC przeanalizowali nasi analitycy

>150

ofert funduszy opiniowały nasze zespoły inwestycyjne

2,5 mld PLN

to środki, którymi zarządzamy w ramach funduszów funduszy

Wybrane benefity dla naszych pracowników

capital

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Środki z tego funduszu mogą być przeznaczone m.in. na produkty kafeterii MyBenefit, świadczenia okazjonalne czy zapomogi losowe.

icon_city_star

Karta Multisport

Multisport umożliwia korzystanie z blisko 4 tysięcy obiektów sportowych na terenie całej Polski. Dzięki niej codziennie możesz odkrywać nowe aktywności.

icon_medical

Prywatna opieka zdrowotna

Możliwość korzystania z dodatkowej opieki medycznej. Bogatą ofertę świadczeń zdrowotnych przygotowała firma Enel-Med.

Proces rekrutacyjny w PFR Ventures

Prowadzimy proces rekrutacyjny w sposób spójny dla wszystkich kandydatów.

Selekcja nadesłanych aplikacji
Realizowana w oparciu o wymagania wskazane w ogłoszeniu o pracę.

Spotkanie z pracownikiem HR i przedstawicielem obszaru biznesowego
Wywiad mający na celu ocenę motywacji do zmiany pracy i realizacji zadań na nowym stanowisku, w nowej organizacji. Spotkanie ma na celu poznanie oczekiwań kandydata, planów rozwoju zawodowego i kompetencji.

Weryfikacja umiejętności i kompetencji
Sprawdzimy czy posiadasz niezbędne kompetencje do pracy na danym stanowisku.

Zakończenie procesu rekrutacyjnego
Decyzja o zatrudnieniu podejmowana jest w oparciu o zrealizowany w pełni proces rekrutacyjny, skutkuje złożeniem wybranemu kandydatowi przez PFR Ventures oferty pracy, określającej warunki zatrudnienia.