← Strona Grupy PFR

Agnieszka Syguła została wiceprezeską EVFIN

PFR Ventures
Agnieszka Syguła została wiceprezeską EVFIN

Agnieszka Syguła, dyrektorka departamentu prawnego w PFR Ventures, została wiceprezeską zarządu European Venture Fund Investors Network. To międzynarodowa organizacja, która zrzesza państwowe instytucje odpowiedzialne za inwestycje w fundusze venture capital.

EVFIN (European Venture Fund Investors Network) to międzynarodowa organizacja, założona w roku 2011 przez państwowe instytucje odpowiedzialne za inwestycje w fundusze venture capital. Zrzesza podmioty z 19 krajów Europy, w tym brytyjski British Business Bank, francuski Bpifrance, czy niemiecki KfW Capital (pełna lista na końcu tekstu). Organizacja stanowi platformę do dialogu pomiędzy instytucjami inwestującymi w fundusze VC a organami Unii Europejskiej. Dodatkowym celem jest wymiana wiedzy i najlepszych praktyk pomiędzy zrzeszonymi instytucjami.

Z początkiem lipca Agnieszka Syguła z PFR Ventures objęła stanowisko wiceprezeski zarządu w EVFIN. Zajmie ona miejsce w trzyosobowym zarządzie, w skład którego obecnie wchodzą Antigoni Lymperopoulou, prezeska EVFIN reprezentująca grecki HDBI oraz James Brennan, wiceprezes EVFIN z ramienia irlandzkiego ISIF. Agnieszka Syguła pozostanie w roli wiceprezeski do końca roku, a następnie obejmie fotel prezeski. Równolegle dalej będzie pełniła funkcję dyrektorki departamentu prawnego PFR Ventures.

EVFIN to organizacja o kluczowym znaczeniu dla PFR Ventures. W początkowych latach działalności PFR Ventures pozyskało od zrzeszonych w niej członków ogromny zastrzyk wiedzy, który pozwolił na zbudowanie profesjonalnej firmy, prowadzącej działalność zgodnie z międzynarodowymi zasadami inwestowania w fundusze venture capital. Cieszę się, że teraz mogę stanąć na czele EVFIN. Będę chciała dalej skupiać się na tym, aby EVFIN był przede wszystkim platformą wymiany wiedzy, ale też głosem instytucji takich jak PFR Ventures

– mówi Agnieszka Syguła, wiceprezeska EVFIN i dyrektorka departamentu prawnego PFR Ventures.

 

Członkowie EVFIN
Nazwa instytucji Państwo
Ltum Łotwa
Austria Wirtschaftsservice (AWS) Austria
Axis Hiszpania
Banco Português de Fomento Portugalia
Bpifrance Francja
British Business Bank Wielka Brytania
Enterprise Ireland Irlandia
HBOR Chorwacja
Hellenic Development Bank of Investments Grecja
Invega / CoInvest Capital Litwa
Ireland Strategic Investment Fund (ISIF) Irlandia
KfW Capital Niemcy
KredEx Estonia
MFB Invest Węgry
PFR Ventures Polska
ParticipatieMaatschappij Vlaanderen (PMV) Belgia
Saminvest AB Szwecja
Société Régionale d'Investissement de Wallonie (SRIW) Belgia
TESI Finlandia
Vaekstfonden Dania
PFR Ventures
Poprzedni artykuł
PFR Ventures inwestuje w TiLT Capital
Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w Fundusz Innowacji NATO
Następny

Zainteresują Cię również